Kanë përfunduar tri ndeshje të tjera në kuadër të 1/16 së Kupës së Kosovës në futboll.

Reklama

Nuk kanë munguar befasitë edhe ditën e sotme, ku Drita-Drenasi ka përfunduar pa gola 0-0 dhe kanë shkuar në vazhdime.

Dukagjini ka fituar me rezultat të thellë 0-4 te Liria e Prizrenit duke kaluar në 1/8 e finales.

Ndërkohë fitore të thellë ka marrë edhe Arbëria që ka mposhtur Vitinë me rezultat 4-0.

Edhe KEK-u ka vazhduar tutje pas fitores minimale 1-0 ndaj Trepçës.

Ndeshja tjetër që ka shkuar në vazhdime është ajo mes Flamurtarit dhe Ferizajt që përfundoi 90 minuta 0-0. /Telegrafi/

Rezultatet:

Reklama

Drita 0–0 Drenasi (Ndeshja shkon në vazhdime)

Liria – Dukagjini 0:4

Arbëria – Vitia 4:0

KEK-u –Trepça 1:0

Flamurtari – Ferizaj 0:0

Reklama