Dukagjini, Arbëria e KEK-u kalojnë tutje

Kanë përfunduar tri ndeshje të tjera në kuadër të 1/16 së Kupës së Kosovës në futboll.

Nuk kanë munguar befasitë edhe ditën e sotme, ku Drita-Drenasi ka përfunduar pa gola 0-0 dhe kanë shkuar në vazhdime.

Dukagjini ka fituar me rezultat të thellë 0-4 te Liria e Prizrenit duke kaluar në 1/8 e finales.

Ndërkohë fitore të thellë ka marrë edhe Arbëria që ka mposhtur Vitinë me rezultat 4-0.

Edhe KEK-u ka vazhduar tutje pas fitores minimale 1-0 ndaj Trepçës.

Ndeshja tjetër që ka shkuar në vazhdime është ajo mes Flamurtarit dhe Ferizajt që përfundoi 90 minuta 0-0. /Telegrafi/

Rezultatet:

Drita 0–0 Drenasi (Ndeshja shkon në vazhdime)

Liria – Dukagjini 0:4

Arbëria – Vitia 4:0

KEK-u –Trepça 1:0

Flamurtari – Ferizaj 0:0

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes