LAJMI I FUNDIT:

Duhej të jepte shembull për të mirë, vetura e auto shkollës kalon në të kuqe (Foto)

Duhej të jepte shembull për të mirë, vetura e auto shkollës kalon në të kuqe (Foto)
Reklama

Aksidentet e shumta gjatë kësaj vere që po ndodhin në rrugët e Kosovës po e mbajnë ndezur debatin në lidhje me shkaktarët e këtyre aksidenteve.

Ditë më parë në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini, Dalip Bega, gjyqtar në Gjykatën e Apelit, kishte hedhur dyshime nëse auto shkollat po i mësojnë si duhet kandidatët për rregullat e komunikacionit.


“Ka shumë raste që po ndodhin aksidente për shkak të mos dhënies së sinjalit nga ana e shoferëve, dhe për këtë dyshoj se auto shkollat po i mësojnë si duhet të jepet sinjalizimi nëpër kthesa”, kishte deklaruar ai.

Këtyre dyshimeve të këtij gjyqtari, u ka dhënë “shtytje” më shumë edhe një foto që një qytetar e ka dërguar te “Zyra e Ankesave”.

Vetura e një auto shkolle, është fotografuar duke kaluar në të kuqe në një semafor në hyrje të Prizrenit.
Shembull shumë i keq nga ata që duhet t’i përgatisin vozitësit e ardhshëm për komunikacion./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Lajme
Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Lajme
I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

Lajme
Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Politikë
Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Drejtësi
Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Drejtësi
Kalo në kategori