Një peshkaqen gjigant me ngjyrë të bardhë është parë duke “bredhur” nën këmbët e notuesve dhe “surfistëve”, në një plazh të popullarizuar në Australi.

Videoja është filmuar nga ajri me dron, ku shfaq peshkaqenin 2.3 metra duke lundruar nënën këmbët e notuesve në plazhin Tuncurry në Neë South Wales, transmeton Telegrafi.

Droni po qëndronte vetëm pak metra mbi ujë, ku shihej qartë peshkaqeni duke notuar në afërsi të pushuesve, megjithatë ai pas disa lëvizjeve vendos të largohet në thellësi.

E sipas autorit të videos, ai ishte munduar të alarmoj pushuesit se po rrezikohen nga një peshkaqen gjigant, por për fat të mirë askush nuk e ka pësuar. /Telegrafi/