LAJMI I FUNDIT:

Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Dronët janë bërë armët më të përdorura nga ushtria ukrainase, mjet ky luftarak që është bërë makth për ushtrinë e Vladimir Putinit.

Në një operacion mirë të koordinuar, ukrainasit arritën që me këto fluturake pa pilot të shkatërrojnë konvojin e tankeve ruse, transmeton Telegrafi.

Pamjet e filmuara nga ajri në afërsi të Kreminnas, shfaq momentin kur dronët kamikaz me precizitet të paparë shkatërrojnë një nga një tanket ruse.

Mungesa e Bidenit në samitin e paqes do të ishte një 'duartrokitje' për Putinin, paralajmëron Zelensky
Lexo po ashtu Mungesa e Bidenit në samitin e paqes do të ishte një 'duartrokitje' për Putinin, paralajmëron Zelensky

Derisa ia kishin mësyrë pozicioneve ukrainase, rusët nuk ishin të vetëdijshëm që ukrainasit kishin organizuar për ta pritë dhe se ishin në pritje të dritës së gjelbër për t’i goditur.

Tanket shkatërroheshin me vetëm një goditje të dronit kamikaz, e ato që tentonin të devijonin dhe të dilnin nga kolona me shpresë se do t’i shpëtonin më të keqes – ndiqeshin dhe hidheshin në erë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Botë
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Kalo në kategori