LAJMI I FUNDIT:

Driton Kuka i lumtur me medaljet e Fatjona Kasapit dhe Erza Muminoviqit

Driton Kuka i lumtur me medaljet e Fatjona Kasapit dhe Erza Muminoviqit

Driton Kuka është shprehur i kënaqur me arritjet e Erza Muminoviq dhe Fatjona Kasapit.

Reklama

Dy xhudistët tona shkëlqyen në Kampionatin Evropian të xhudon për grupmoshat U-2, që u mbajt në Athinë të Greqisë.

Kasapi siguroi medaljen e artë, ndërsa Muminoviq e rrëmbeu atë të argjendtën, duke e ngritur edhe një herë flamurin e Kosovësn mbi atyre të vendeve evropiane.

Pas medaljes së artë të Fatjona Kasapit dhe Erza Muminoviq i sjell Kosovës tjetër medalje
Lexo po ashtu Pas medaljes së artë të Fatjona Kasapit dhe Erza Muminoviq i sjell Kosovës tjetër medalje

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë ( pa ndërhyrje) të Driton Kukës:

Kupa Evropiane U21 Athinë Greqi!

Dy medalje për Kosoven 🇽🇰

Traditë është ba që shtetet që ende sna njohin,shkojnē xhudistat dhe i njoftojnë me realitetin.

Fatjona e artë sot ishte në krye të detyres në kategoinë 57 kg.

Fationa Kasapi fiton medaljen e artë në Athinë
Lexo po ashtu Fationa Kasapi fiton medaljen e artë në Athinë

Mposhti me radhë garueset nga Izraeli,Polonia,Franca e në finale garuesen turke.

Qasja e saj serioze ka filluar të jap frytet dhe sukseset.

Erza sot fitoj medaljen e bronztë dhe performansa e saj  nuk sihte ajo që realisht e ka  dëshiruar marr parasysh që ishte favorit për medalje të artë.

Në Athinë përshtypje të mirë lan edhe Lorisi e Riosi që arritën të tregojnë që po vjen koha e tyre.

Arritën të shënojnë fitore dhe me pak më shumë taktikë do hynin në zonën e medaljeve.

Dardani fitoj dy luftëra dhe realisht kishte potencial për medalje por diçka  me përqendrimin e tij gjatë luftës sishte si duhet.

Debora humbi dhe realisht ka potencial por shumë gjëra duhet ti përmirësoj,e poashtu të përkushohet seriozisht sepse ska kohë ma për qasje gjysmake. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Kalo në kategori