LAJMI I FUNDIT:

Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time
Drenusha Latifi (Foto: Klan Kosova/YouTube)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka rikthyer thellësitë e rrëfimeve tronditëse në lidhje me periudhën e dhunës fizike të ushtruar ndaj saj nga ish-burri i saj, Atilla Kardesh.

Në një intervistë të fundit në emisionin “Kosova Today”, ajo ka bërë të ditur detaje të paparë mbi momentet e vështira të cilat i ka përjetuar në prani të fëmijëve të tyre.


Gjatë intervistës, Drenusha Latifi është pyetur drejtëpërdrejtë në lidhje me situatat kur bashkëshorti i ka ushtruar dhunë fizike.

Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti
Lexo po ashtu Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Përgjigjja e saj është një rrëfim tronditës, ku ajo ka shpërndarë detaje të tmerrshme. “Unë kam pësuar dhunë fizike në praninë e nënës time. Para nënës time më ka rrahur, edhe më keq”, ka thënë këngëtarja, duke hedhur dritë mbi një aspekt të errët të jetës së saj.

Drenusha Latifi ka vazhduar të rrëfejë se ka pasur momente kur ish-burri i saj ka ushtruar dhunë në mënyra të tmerrshme. “Ka pasur momente kur më ka futur në banjo që të mos më shohin fëmijët”, ka thënë ajo, duke përshkruar një realitet tronditës përpara syve të audiencës.

Intervista e shqetësuese ka shkaktuar reagime të forta në rrjetet sociale, duke nxjerrë në pah një çështje të ndjeshme të shoqërisë.

Drenusha Latifi ka shfaqur guxim dhe sinqeritet për të ndarë këto momente të vështira të jetës së saj, duke ngritur zërin për viktimat e dhunës në familje dhe duke theksuar rëndësinë e ndërgjegjësimit shoqëror përballë kësaj realiteti të hidhur. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Genta Ismajli publikon një video me burrin e saj në TikTok, ku ai ushqehet nga një pjatë e servuar mbi trupin e saj në tavolinë

Genta Ismajli publikon një video me burrin e saj në TikTok, ku ai ushqehet nga një pjatë e servuar mbi trupin e saj në tavolinë

Magazina
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Time Magazine shënon historinë e grave shqiptare: Nga refugjatja Sherife Luta më 1999, në yllin ndërkombëtar Dua Lipa

Time Magazine shënon historinë e grave shqiptare: Nga refugjatja Sherife Luta më 1999, në yllin ndërkombëtar Dua Lipa

Lavdije Rexhepi
Hisen Berisha 'ngacmon' Adelina Ismailin në emision:

Hisen Berisha 'ngacmon' Adelina Ismailin në emision: "Ushtrinë time do ta bëj" ma ke kushtuar mua, sepse po e bëja ushtrinë në atë kohë

Magazina
Fotografitë ajrore tregojnë pallatin luksoz prej 14 milionë eurosh që Kylie Jenner është duke ndërtuar në Los Angeles

Fotografitë ajrore tregojnë pallatin luksoz prej 14 milionë eurosh që Kylie Jenner është duke ndërtuar në Los Angeles

Magazina
Rita Ora, një zonjë e vërtetë në episodin e fundit të

Rita Ora, një zonjë e vërtetë në episodin e fundit të "The Masked Singer" ndërsa shkëlqen në të bardha

Magazina
Kalo në kategori