Drenica fiton derbin kuqezi ndaj Flamurtarit

Drenica ka arritur të marr fitoren e parë në sezonin pranveror, duke mposhtur Flamurtarin me rezultat 3-1 në ndeshjen e javës së 21-të në Ipko Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte shumë e hapur dhe me raste nga të dyja skuadrat, por ishin vendasit që shënuan dy gola, kundrejt një të mysafirëve.

Drenica rrezikoi në minutën e 10-të me anë të Genc Hamitit, i cili goditi pingulen nga ndërprerja, ndërsa disa minuta më vonë gjetën golin.

Në minutën e 14-të ishte Alban Shillova që shënoi për 1-0, ndërsa vetëm dy minuta më vonë Flamurtari arriti të barazoj 1-1 me anë të Veton Kabashit.

Pas barazimit, Drenica shtoi trysninë dhe arriti në minutën e 41-të të fitojë një penallti të cilën e konvertoi në gol Shillova për 2-1.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e barabartë, por ishin përsëri vetëm vendasit që gjetën golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 70-të dhe ishte Hasan Hyseni, i cili shënoi për 3-1 dhe vulosi rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore, Drenica ngjitet në pozitën e shtatë me 27 pikë, ndërsa Flamurtari bie në vendin e nëntë me 25 pikë. /Telegrafi/

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit