Drenica fiton bindshëm ndaj Ulpianës, kualifikohet në çerekfinale të Kupës

Drenica ka regjistruar fitore bindëse (4-0) përballë Ulpianës në ndeshjen e 1/8 së finales në Kupën e Kosovës në futboll që u zhvillua në fushën sintetike në Drenas.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 14-të të takimit me golin e Donald Rapo, i cili i kaloi në epërsi vendasit.

Në fund të pjesës së parë (45’+1), drenicasit e dyfishuan epërsinë me golin e Baton Zabërgjës dhe shkuan në pushim me rezultat komod.

(Foto: Facebook/KF Drenica)

Një tjetër gol u realizua edhe në gjysmën e dytë të takimit (61’), ndërsa golashënues ishte anësori Kreshnik Uka.

Zabërgja shënoi edhe golin e dytë personal në këtë takim (86’) dhe të katërtin për ekipin nikoqir duke vendosur edhe rezultatin përfundimtar.

Falë këtij triumfi, Drenica është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll. /Telegrafi/

"Shqiponja" e Ardian Ismajlit tërbon serbët - fotoja e albumit po shitet edhe në Serbi

Kombëtarja e Shqipërisë
U raportua se Akil Gjakova është vetëdorëzuar, policia jep detajet - reagon edhe Federata e Xhudos

Xhudo
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias