Dortmundi bindës në fitoren ndaj Wolfsburgut (Video)

Borussia Dortmundi e ka nisur mbarë sezonin e ri në Bundesliga duke fituar me rezultat 3-0 si mysafir i Wolfsburgut.

Christian Pulisic e zhbllokoi rezultatin (22’), pas asistimit të Mario Gotzes.

Vetëm pesë minuta më vonë, Marc Bartra e dyfishoi avantazhin me një gol të bukur (27’) dhe me rezultat 2-0 skuadrat shkuan në pushim.

Lexo po ashtu Si një njeri që e ka përjetuar sulmin terrorist, Marc Barta golin ua dedikon viktimave të Barcelonës (Video)

Në gjysmën e dytë, realizoi edhe Pierre-Emerick Aubameyang (60’), pas një harkimi të ulët nga Pulisic.

Këto janë tri pikët e para të Borussia Dortmundit në sezonin 2017/2018, ndërsa Wolfsburgu duhet t’i kërkojë pikët e para në ndeshjen e ardhshme. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes