LAJMI I FUNDIT:

Dortmund 3-0 Bochum, notat e lojtarëve – Shkëlqen Moukoko

Dortmund 3-0 Bochum, notat e lojtarëve – Shkëlqen Moukoko

Borussia Dormundi ka fituar me rezultat 3-0 ndaj Bochumit në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në Bundesliga.

Reklama

“Milionerët” kanë vazhduar formën e mirë në kampionat duke marrë edhe fitoren e tretë radhazi.

Golat për këtë fitore të Dortmundin u shënuan nga Youssoufa Moukoko (8’, 45+) dhe Giovanni Reyna (12’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht Moukoko, i cili pas dy golave u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Manuel Riemann dhe Vasilis Lampropoulos që u notuan me 5.7.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori