LAJMI I FUNDIT:

Donadoni vlerëson punën e tij dhe të rinjtë e kombëtares italiane

Donadoni vlerëson punën e tij dhe të rinjtë e kombëtares italiane

Trajneri i Bolognas, Roberto Donadoni nuk pendohet që ka lënë postin e Azzurrëve, ndërsa vlerëson se tani kombëtarja ka shumë të rinjtë interesant.

Reklama

53-vjeçari italian është konsideruar verën e kaluar për një kthim të habitshëm në krye të kombëtares, por në fund Giampiero Ventura mori punë.

“Unë nuk pendohem për shkak se kurrë nuk kam shikuar prapa në karrierën time”, ka thënë Donadoni për Il Resto del Carlino, transmeton Telegrafi.

Donnarumma: I papërshkrueshëm debutimi me Italinë
Lexo po ashtu Donnarumma: I papërshkrueshëm debutimi me Italinë

“Kur unë nuk mund të arrijë një objektiv, gjithmonë mendoj: Unë nuk mund të jap asgjë këtu, përndryshe do të dëshmoj të drejtën e kritikëve të mi”.

“Ne kemi shumë të rinjtë interesant, por ata janë ende duke u konfirmuar. Ky do të jetë një vit kalimtar, me idenë se sezonin e ardhshëm do të ndryshojë diçka”, përfundoi ish-trajneri i Italisë. /Telegrafi/