LAJMI I FUNDIT:

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandë të medikameteve nga Shqipëria

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandë të medikameteve nga Shqipëria

Dogana e Kosovës njofton se ka parandaluar një tentim kontrabandimi me medikamente nga Shqipëria.

Reklama

Sipas njoftimit, njësitet anti-kontrabandë kanë selektuar për kontroll në vijën e dytë një autobus të linjës Tiranë-Prishtinë me dyshimin se barte mallrat të kontrabanduara.

“Njësit e Doganës së Kosovës gjatë një operacioni mbrëmë në pikë-kalimin kufitar të Vërmicës kanë parandaluar një tentim kontrabandimi me medikamente. Njësitet anti-kontrabandë kanë selektuar për kontroll në vijën e dytë një autobus të linjës Tiranë-Prishtinë me dyshimin se barte mallrat të kontrabanduara. Kontrolli ka arritur të zbulonte mallrat e fshehura të cilat tentoni të kontrabandohen përmes autobusit dhe me këtë rast janë gjetur mallra të padeklaruar, respektivisht medikamente si në vijim: Injeksione REVOLAX DEEP with LIDOCAINE – 60 copë; REVOLAX SUB-Q LIDOCAINE – 60 copë; REVOLAX FINE LIDOCAINE – 5 copë; tableta Desinfektues të Klorit Diversy Suma 1×300 – 16 pako; dhe xhama me dioptri të ndryshëm”, thuhet në njoftim.

Të gjitha mallrat janë sekuestruar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Ekonomi
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

CITY College
Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House
“Leje cigare për 45 ditë” është kampanja e re e Evapify

“Leje cigare për 45 ditë” është kampanja e re e Evapify

Crystal Evapify
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Kalo në kategori