LAJMI I FUNDIT:

Medikamente

13 Artikuj

Mitrovicë, një vajzë tenton të vetëvritet me medikamente

Mitrovicë, një vajzë tenton të vetëvritet me medikamente

Kronika e Zezë
Brenda laboratorit të toksikologjisë të Institutit të Mjekësisë Ligjore – aty ku ende nuk kryhen analizat kuantitave të drogave dhe barnave

Brenda laboratorit të toksikologjisë të Institutit të Mjekësisë Ligjore – aty ku ende nuk kryhen analizat kuantitave të drogave dhe barnave

Elfije Boletini
Dogana e Kosovës parandalon kontrabandë të medikameteve nga Shqipëria

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandë të medikameteve nga Shqipëria

Të Tjera
Kriza në Sri Lanka shkakton mungesë të medikamenteve

Kriza në Sri Lanka shkakton mungesë të medikamenteve

Azia
Medikamentet e zakonshme që përdoren për të trajtuar dhimbjen mund të shkaktojnë dhimbje kronike, zbulon një studim i ri

Medikamentet e zakonshme që përdoren për të trajtuar dhimbjen mund të shkaktojnë dhimbje kronike, zbulon një studim i ri

Shëndetësi Lajme
Nën efektin e shumë medikamenteve, piloti i linjës Tiranë-Luton urdhëroi ndalimin e fluturimit për shtetasen shqiptare

Nën efektin e shumë medikamenteve, piloti i linjës Tiranë-Luton urdhëroi ndalimin e fluturimit për shtetasen shqiptare

Shqipëri
Rritet kërkesa për medikamente qetësuese në Shqipëri

Rritet kërkesa për medikamente qetësuese në Shqipëri

Shqipëri
Policia sekuestron medikamente me origjinë të dyshimtë në Pejë

Policia sekuestron medikamente me origjinë të dyshimtë në Pejë

Kosovë
Teknikja farmaceutike vodhi nga kasaforta, tabletat që shiten vetëm me recetë mjeku (Video)

Teknikja farmaceutike vodhi nga kasaforta, tabletat që shiten vetëm me recetë mjeku (Video)

Dështime
Diagnostikohet gabimisht me HIV, shoqëria e lëçiti e ajo i kaloi vitet duke marrë ilaçe pa nevojë (Foto)

Diagnostikohet gabimisht me HIV, shoqëria e lëçiti e ajo i kaloi vitet duke marrë ilaçe pa nevojë (Foto)

Interesante
Skandaloze, sekuestrohen medikamente në tualetin e një auto-shkolle në Ferizaj (Foto)

Skandaloze, sekuestrohen medikamente në tualetin e një auto-shkolle në Ferizaj (Foto)

Kronika e Zezë
Gjysma e Maqedonisë përdorë “Diazepam” dhe “Leksilium”

Gjysma e Maqedonisë përdorë “Diazepam” dhe “Leksilium”

Bashkim Iljazi
Si të mbrohemi nga të nxehtit e madh?

Si të mbrohemi nga të nxehtit e madh?

Këshilla mjekësore