LAJMI I FUNDIT:

Diagnostikohet gabimisht me HIV, shoqëria e lëçiti e ajo i kaloi vitet duke marrë ilaçe pa nevojë (Foto)

Diagnostikohet gabimisht me HIV, shoqëria e lëçiti e ajo i kaloi vitet duke marrë ilaçe pa nevojë (Foto)
HIV test (select point focus); Shutterstock ID 413032621

Suthida Saengsumat nga Roi i Tajlandës, dëshiron ta padisë Ministrinë e Shëndetit Publik, sepse ka marrë medikamentet tërë jetën pa nevojë, ngaqë ishte diagnostikuar gabimisht me HIV.

Reklama

Nga frika se mund t’ua vë sëmundjen, atë e kishin braktisur shoqëria. Ndaj, qëndronte e vetmuar gjatë gjithë kohës, transmeton Telegrafi.

Pas disa vitesh zbulohet se nuk është e sëmurë

“Për çdo natë qaja në heshtje dhe vuaja. Nuk ka asnjë para që e shpaguan atë që kam hequr”, ka thënë Saengsumat lidhur me rastin.

Mirëpo, pasi që kishte mbetur shtatzënë, mjekët kanë gjetur se ajo nuk e ka asnjë sëmundje dhe se shëndeti saj është normal.

Ky është rasti i tretë i diagnozës së gabuar me sëmundjen e pashërueshme, pas disa vitesh tretman të panevojshëm. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Faqja e Facebook-ut që u mundëson takime homoseksualëve kosovarë (Foto)

Faqja e Facebook-ut që u mundëson takime homoseksualëve kosovarë (Foto)

Interesante
Fitoi lotarinë me çmim prej 20 dollarëve, ajo e çon drejt xhekpotit prej 2 milionë dollarësh

Fitoi lotarinë me çmim prej 20 dollarëve, ajo e çon drejt xhekpotit prej 2 milionë dollarësh

Interesante
Kalo në kategori