LAJMI I FUNDIT:

Dodik sikur Vuçiq: Republika Srpska shpall ditë zie për terroristët serbë të vrarë në Kosovë

Dodik sikur Vuçiq: Republika Srpska shpall ditë zie për terroristët serbë të vrarë në Kosovë

Milorad Dodik, presidenti i etnitetit serb të Bosnje-Hercegovinës, Republika Srpska ka sinkronizuar vendimet me presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Në fakt, Qeveria e Republikës Srpska shpalli 27 shtatorin Ditë zie pas vrasjes së tre terroristëve serbë në Zveçan.

Vrasja e policit në veri – reshterit Bunjaku sot i jepet lamtumira e fundit
Lexo po ashtu Vrasja e policit në veri – reshterit Bunjaku sot i jepet lamtumira e fundit

Vendimi për shpalljen e Ditës së Zisë është marrë pas një video-mbledhjeve, njofton N1 Sarajevë.

Flamujt në institucione do të ulen në gjysmështizë, ndërsa përmbajtja televizive dhe radiofonike, si dhe të gjitha aktivitetet sportive dhe argëtuese të planifikuara për atë ditë, do të përshtaten me Ditën e Zisë.

Kujtojmë se Qeveria e Serbisë në seancën e sotme të jashtëzakonshme e shpalli 27 shtatorin Ditë zie për shkak të ngjarjeve në Kosovë.

Në territorin e komunës së Zveçanit, në Manastirin e Banjskës, të hënën është gjetur trupi i terroristit të tretë për sulmin ndaj policisë së Kosovës.

Njoftimi pasoi lajmin e publikuar në media se dyshohet se është gjetur trupi i një personi të katërt.

Sipas informacioneve jozyrtare, serbët e vrarë janë banorë të veriut të Kosovës. Disa mbetën të plagosur, ndërsa të tjerë janë ende në kërkim. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Botë
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Botë
Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Botë
Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Evropa
Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Evropa
Kalo në kategori