LAJMI I FUNDIT:

Distria Krasniqi ndeshet për medalje të bronztë në Grand Slamin e Tbilisit

Distria Krasniqi ndeshet për medalje të bronztë në Grand Slamin e Tbilisit

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi do të ndeshet më vonë për medaljen e bronztë në kategorinë deri në 52 kilogramë në Grand Slamin që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Distria është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë, të cilët e kërkon nga repesazhi pasi u mposht më herët gjatë garës.


Pejania i nisi garat pa ndeshje në xhiron e parë, ndërsa në xhiron e dytë ajo mposhti me ‘waza-ari’ dhe Ippon, rusen Iana Zhilkina.

Kampionia Olimpike në xhiron e tretë mposhti me ‘waza-ari’, holandezen Naomi Van Krevel, ndërsa në çerekfinale humbi në vazhdime nga garuesja e Spanjës, Ariane Toro Soler.

Pas humbjes, Distria kaloi në repasazh, ku u takua me zviceranen Binta Ndiaye, të cilën e mposhti duke kaluar kështu në ‘finale’ për medaljen e bronztë.

Në luftën e fundit, xhudistja jonë do të ndeshet me kinezen Yeqing Zhu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sondazh: Renditni më të mirët e Shqipërisë në Euro 2024

Sondazh: Renditni më të mirët e Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Kush luajti më shumë, kush më pak dhe kush nuk u paraqit për asnjë minutë te Shqipëria në Euro 2024

Kush luajti më shumë, kush më pak dhe kush nuk u paraqit për asnjë minutë te Shqipëria në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

Serie A
Kalo në kategori