LAJMI I FUNDIT:

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ish-futbollisti i Gjermanisë, Lukas Podolski (38), është i suksesshëm edhe jashtë fushës së futbollit.

Sipas asaj që raporton The Sun, Podolski është shndërruar në një “mbret të donerit”. Më shumë se 30 restorante, pronar i të cilave ai është, janë hapur në Gjermani, të cilat i kanë sjellë të ardhura prej miliona eurosh.


Gazeta angleze pretendon se Podolski ka arritur të rrisë pasurinë e tij neto me mbi 207 milionë euro dhe përveç kësaj, ka krijuar edhe markën e saj të akullores, Ice Cream United.

Megjithatë, ai filloi një biznes të mirëfilltë në vitin 2018 kur hapi restorantin e parë të donerit, të cilin e quajti “Mangal Doner” dhe që atëherë ka pasur një rritje masive, me Podolskin që e ka zgjeruar restorantin në të gjithë Gjermaninë.

“Nëse porositni nga McDonald’s, do të paguani njësoj si në restorantet e mia ose edhe më shumë. Megjithatë, ushqimi i tyre do të jetë i keq, i yni është i cilësisë së mirë”, ka thënë Podolski.

Futbollisti i cili shënoi 49 gola në 130 paraqitje për Gjermaninë aktualisht luan për Gornik, skuadër që lufton për mbijetesë në radhët e elitës polake të futbollit.

Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur për klube të ndryshme si Bayern Munich, Arsenal, Inter dhe Galatasaray ndërsa me Gjermaninë është shpallur kampion bote në 2014./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori