Mund të jesh futbollist i madh, por jo domosdoshmërish edhe trajner i madh.

Se një futbollist i madh i futbollit, mund të mos bëhet edhe trajner i madh, këtë na e kanë dëshmuar shumë ish-futbollistë.

I tillë është legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona, i cili nuk pati sukses me kombëtaren e Argjentinës, edhe pse është njëri nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, shkruan Telegrafi.

Tjerë futbollistë të mëdhenj që kanë hasur problem me zejen e trajnerit dhe nuk janë treguar të suksesshëm janë: Edgar Davids, Rudi Voller, Alan Shearer, Tony Adams dhe Paul Gascoigne. /Telegrafi/