LAJMI I FUNDIT:

Dikur ishin futbollistë të mëdhenj, por u bënë trajner të ‘tmerrshëm’ (Video)

Dikur ishin futbollistë të mëdhenj, por u bënë trajner të ‘tmerrshëm’ (Video)

Mund të jesh futbollist i madh, por jo domosdoshmërish edhe trajner i madh.

Se një futbollist i madh i futbollit, mund të mos bëhet edhe trajner i madh, këtë na e kanë dëshmuar shumë ish-futbollistë.


Trajnerët e mëdhenj që dikur ishin futbollistë të ‘tmerrshëm’ (Video)
Lexo po ashtu Trajnerët e mëdhenj që dikur ishin futbollistë të ‘tmerrshëm’ (Video)

I tillë është legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona, i cili nuk pati sukses me kombëtaren e Argjentinës, edhe pse është njëri nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, shkruan Telegrafi.

Tjerë futbollistë të mëdhenj që kanë hasur problem me zejen e trajnerit dhe nuk janë treguar të suksesshëm janë: Edgar Davids, Rudi Voller, Alan Shearer, Tony Adams dhe Paul Gascoigne. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori