LAJMI I FUNDIT:

Digjet një lokomotivë e “Hekurudhave të Maqedonisë” në hyrje të Velesit

Digjet një lokomotivë e “Hekurudhave të Maqedonisë” në hyrje të Velesit

Një lokomotivë e “Hekurudhave të Maqedonisë” ka marrë flakë sot pasdite në një binar të hapur para hyrjes së stacionit hekurudhor në qytetin e Velesit. Sipas informacioneve bëhet fjalë për një lokomotivë elektrike e cila është djegur plotësisht.

Zjarri është shuar nga brigada zjarrfikëse dhe fatmirësisht nuk ka persona të lënduar.


“”Hekurudhat e Maqedonisë” kanë marrë njoftim se rreth orës 15:00 ndërmjet stacioneve hekurudhore “Rajko Zhinzifov” dhe Veles është djegur një lokomotivë nga një tren mallrash dhe shoferi e ka shkëputur lokomotivin nga vagonët. Për shkak të pamundësisë së shuarjes së lokomotivës me mjet PP, ajo është shuar me aparate”, njoftuan nga “Hekurudhat e Maqedonisë”.

Në trend Lajme

Më shumë
Dështimi për shkarkimin e kryetarëve në veri, reagon Kurti: Serbia e ka parë që mund t'i mbledhë 20%, por jo edhe 50% të votave

Dështimi për shkarkimin e kryetarëve në veri, reagon Kurti: Serbia e ka parë që mund t'i mbledhë 20%, por jo edhe 50% të votave

Lajme
Pasuria e shefave të grupeve parlamentare - Abelard Tahiri milioner

Pasuria e shefave të grupeve parlamentare - Abelard Tahiri milioner

Politikë
Nova: Vuçiq flet gjithë ditën për Srebrenicën që ta fsheh debaklin e tij në Kosovë

Nova: Vuçiq flet gjithë ditën për Srebrenicën që ta fsheh debaklin e tij në Kosovë

Lajme
Ambasada e SHBA-së vlerëson përpjekjen e Kosovës në procesin për shkarkimin e kryetarëve në komunat veriore

Ambasada e SHBA-së vlerëson përpjekjen e Kosovës në procesin për shkarkimin e kryetarëve në komunat veriore

Lajme
Vetura godet shtyllën e një pompe dertivatesh në Prishtinë

Vetura godet shtyllën e një pompe dertivatesh në Prishtinë

Kronika e Zezë
Shqiptari humbi jetën në punë në Itali, familja: Duam të vërtetën nga hetimi

Shqiptari humbi jetën në punë në Itali, familja: Duam të vërtetën nga hetimi

Lajme
Kalo në kategori