Skena të tmerrshme për të gjithë adhuruesit e makinave.

Një zjarr në Cheshire, Mbretëria e Bashkuar, dogji në hangar bashkë me të më shumë se 80 vetura të shtrenjta super sportive.

Midis tyre është LaFerrari nga fotoja e kopertinës, një nga më të shtrenjtat në koleksionin e dikurshëm, por edhe i vetmi që nuk është djegur plotësisht, transmeton Telegrafi.

Ishte një nga 499 të prodhuara dhe vlera e tij ishte mbi 1 milion dollarësh. Mes atyre që janë shkatërruar thuhet se është Jaguar XJ220, një nga 287 të prodhuar. Makina më e vlefshme në koleksionin që u shkatërrua në zjarr u raportua se ishte vlerësuar në më shumë se 3 milionë.

Megjithëse ka kaluar shumë kohë nga zjarri, vetëm tani janë botuar fotot e rrënojave të djegura.

Edhe pse shumica e makinave ishin të siguruara, kishte disa të jashtëzakonshme midis tyre, kështu që humbja është e pariparueshme. Burime pa emër i thanë British Sun se pronari e ka të vështirë ta përballojë humbjen.

Siç rezulton, këto makina u dogjën në zjarr:

Aston Martin AMV12S
Aston Martin Zagato
BMW M2
Fiat 695 Biposto
Ferrari 250 GTE
Ferrari 355 Fiorano Trajtimi pack
Ferrari 360 Spider
Ferrari 599GTO
Ferrari F12tdf
Ferrari GTC4 Lusso
Ferrari Pista (një i kuq)
Ferrari 812SF
Jaguar XJ220
Lamborghini Tractor
Lexus LFA
McLaren
McLaren McLaren McLaren McLaren McLaren
McLaren
McLaren
Porsche 991 Endurance Cup
Porsche Carrera GT. /Telegrafi/