Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Diaz, do të humbasë pjesën më të madhe të vitit si i lënduar, pas humbjes ndaj Arsenalit në fundjavë.

Kolumbiani ka qenë në formë të mirë për skuadrën e Jurgen Klopp këtë sezon, një nga lojtarët e paktë që mund ta pretendojë këtë, duke vazhduar fillimin e tij të shkëlqyer të jetës në Ligën Premier, pas kalimit në janar.

Sulmuesi ka tre gola dhe dy asistime në ligë deri më tani këtë sezon, duke përfshirë asistimin te Darëin Nunez të dielën.

Diaz ulet në fushë para se të ndihmohet për shkak të lëndimit të tij.  Imazhi: Alamy

Megjithatë, ai çaloi përpara pjesës së parë, i zëvendësuar nga Roberto Firmino, pasi më parë kishte një ndërhyrje nga Thomas Partey.

Reklama

Sipas James Pearce, si dhe raportimeve në Kolumbi, ish-ylli i Portos tani do të humbasë gjashtë deri në tetë javët e ardhshme për Reds.

Reklama

Kjo do ta çojë atë përtej 13 nëntorit, edhe në kthimin e tij më të hershëm, ndeshjen e fundit të sezonit përpara pushimit për Kupën e Botës.

Alexander-Arnold gjithashtu doli i plagosur.  Imazhi: Alamy

Duke qenë se Diaz dhe Kolumbia nuk kanë arritur të kualifikohen për turneun në Katar, kjo do të thotë se ai nuk do të luajë më deri në ndeshjen kundër Aston Villas.

Kishte një lajm tjetër të keq për Reds të dielën, me Trent Alexander-Arnold që duhej të zëvendësohej në pjesën e parë, gjithashtu për shkak të një lëndimi, pirtet të mungojë më pak se kolumbiani. /Telegrafi/