LAJMI I FUNDIT:

Detaje nga rrokullisja e autobusit shqiptar në Kroaci ku vdiq një person – një grua ndodhet në gjendje kritike për jetën

Detaje nga rrokullisja e autobusit shqiptar në Kroaci ku vdiq një person – një grua ndodhet në gjendje kritike për jetën

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar, si pasojë e rrokullisjes se një autobusi me targa shqiptare në autostradën A1 në Kroaci.

Reklama

Siç raportojnë mediat kroate, aksidenti sipas policisë kroate ka ndodhur kur një 58-vjeç shtetas shqiptar që ngiste autobusin e me targa shqiptare, për arsye akoma të pakonfirmuara u kthye në të djathtë duke u përplasur në rrethojën mbrojtëse dhe u rrokullis.

Aksident i rëndë trafiku në Kroaci, autobusi me targa shqiptare rrokulliset – humb jetën një person dhe lëndohen disa tjerë
Lexo po ashtu Aksident i rëndë trafiku në Kroaci, autobusi me targa shqiptare rrokulliset – humb jetën një person dhe lëndohen disa tjerë

“Index.hr” raporton se njëri nga personat e lënduar ndodhet në gjendje kritike për jetën, ndërsa të tjetër po trajtohen në spitalet në Karlovc dhe Ogulin.

Drejtori i spitalit në  Ogulin, Davor Vukelja tha se një paciente e moshuar është në rrezik për jetën dhe se gjendjen e saj është e rëndë.

Të rënda janë edhe lëndimet e dy pasagjerëve, të cilët ndodhen në repartin e kirurgjisë, por gjendja e tyre është më e mirë, ndërsa personi i katërt që po trajtohet prej tyre është një grua më e re, e cila ka pësuar lëndime të lehta.

Në spitalin e Karlovacit janë pesë pacientë duke u trajtuar dhe të gjithë janë stabil. Drejtoresha e spitalit Ivana Kovaçiq, deklaroi se gjendja e askujt nuk është përkeqësuar që nga mbrëmja dhe se janë duke marrë trajtimin mjekësor në repartin e traumatologjisë dhe kirurgjisë abdominale. Të pesë janë shtetas shqiptarë, të gjithë mbi 50 vjeç.

Në autobus ndodheshin nëntë pasagjerë dhe një shofer. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Evropa
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Evropa
Pamjet rrëqethëse nga Kanada - zjarri pothuajse nuk e përfshiu një veturë në lëvizje

Pamjet rrëqethëse nga Kanada - zjarri pothuajse nuk e përfshiu një veturë në lëvizje

Amerika
Kalo në kategori