LAJMI I FUNDIT:

Aksident i rëndë trafiku në Kroaci, autobusi me targa shqiptare rrokulliset – humb jetën një person dhe lëndohen disa tjerë

Aksident i rëndë trafiku në Kroaci, autobusi me targa shqiptare rrokulliset – humb jetën një person dhe lëndohen disa tjerë

Mbrëmë rreth orës 23:43 në autostradën A1 pranë kryqëzimit të Brinje në Kroaci, ka ndodhur një aksident trafiku.

Reklama

Një autobus me shqiptar është rrokullisur, ku si pasojë një person ka humbur jetën dhe disa tjerë janë lënduar, transmeton Telegrafi.

Siq raportojnë mediat kroate, aksidenti sipas policisë kroate ka ndodhur kur një 58-vjeç shtetas shqiptar që ngiste autobusin e me targa shqiptare, për arsye akoma të pakonfirmuara u kthye në të djathtë duke u përplasur në rrethojën mbrojtëse dhe u rrokullis.

Në momentin aksidentit brenda autobusi gjendeshin nëntë pasagjerë dhe shoferi. Si pasojë e kësaj ka humbur jetën një person dhe disa tjerë janë lënduar.

Me të dalë në vendin e ngjarjes ekipet e shpëtimit u kanë ofruar ndihmën e parë të lënduarve, që më pas janë dërguar në spitalin e Karlovcit.

Autostrada A1 është mbyllur përkohësisht në të dyja anët, kurse policia kroate ka njoftuar se po vazhdon hetimet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Serbia
Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Evropa
Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Kalo në kategori