Mario Mandzukic ka refuzuar përsëri kalimin te skuadra nga Katari, Al-Duhali shkkau i diferencës së madhe në pagë.

Dukej se sulmuesi kroat po largohej përfundimisht nga Juventusi, por marrëveshja përsëri ka dështuar.

Mandzukic ishte lënë jashtë listës së Zonjës së Vjetër për në Ligën e Kampionëve nga Maurizio Sarri e që deri më tani nuk ka luajtur asnjë minutë.

Tuttomercato raporton se Al-Duhali është i vendosur që ta transferojë 33-vjeçarin, por dallimi në mes ofertës dhe kërkesës është shumë i madh.

Mandzukic vërehet duke kryer testet mjekësore te klubi Al Duhail Mandzukic vërehet duke kryer testet mjekësore te klubi Al Duhail

Skuadra nga Katari i ka ofruar Mandzukicit një pagë prej pesë milionë eurosh në sezon, por që ai e ka refuzuar.

Kroati aktualisht fiton te torinezët 11.5 milionë euro në edicion dhe kërkon së paku tetë milionë euro nga Al-Duhali. /Telegrafi/