LAJMI I FUNDIT:

Deshi ta vendoste anijen në ujë, “i nënshtrohet” peshës së saj – edhe vinçi bie në ujë (Video)

Deshi ta vendoste anijen në ujë, “i nënshtrohet” peshës së saj – edhe vinçi bie në ujë (Video)

Një vinç prej 50 tonësh është rrëzuar në lumin Lena pasi u përpoq të ulë një anije të madhe në ujë, duke e thyer atë në proces.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet dramatike u kapën nga një nga punonjësit dhe tregojnë vinçin e verdhë që mbajti anijen e madhe mbi ujë, në portin e rajonit Irkuts të Rusisë.

Punëtorët e tronditur mund të shihen duke u grumbulluar rreth vinçit, ndërsa ai i është nënshtruar peshës së anijes dhe ngadalë është rrëzuar në ujë, duke shtypur anijen nën të.

Për fat të mirë, shoferi i vinçit nuk pësoi asnjë lëndim pasi ai ishte në gjendje të hidhej shpejt nga kabina.

Mediat lokale raportojnë se një ekip i veçantë duhej të sillej pas përpjekjeve të ndryshme të pasuksesshme për të tërhequr makinerinë e rëndë nga uji.

Vinçi u tërhoq nga uji ditën tjetër. Nuk dihet nëse varka u hoq gjithashtu. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Interesante
Një djalosh bëri tatuazh një fjalë në arabisht, ai u trondit kur zbuloi se çfarë do të thoshte në të vërtetë

Një djalosh bëri tatuazh një fjalë në arabisht, ai u trondit kur zbuloi se çfarë do të thoshte në të vërtetë

Virale
Klienti i hedh limonadë në fytyrë punëtores në lavazh në Indiana të SHBA-së, por ajo nuk vonon dhe

Klienti i hedh limonadë në fytyrë punëtores në lavazh në Indiana të SHBA-së, por ajo nuk vonon dhe "hakmerret"

Fun
Kalo në kategori