LAJMI I FUNDIT:

Derisa po debatonin për coronavirusin, ministri holandez i Shëndetësisë humb vetëdijen për pak sekonda në Parlament: Jam alivanosur nga lodhja

Derisa po debatonin për coronavirusin, ministri holandez i Shëndetësisë humb vetëdijen për pak sekonda në Parlament: Jam alivanosur nga lodhja

Derisa në Holandë janë infektuar më shumë se 2 mijë persona me coronavirus, ministri i Shëndetësisë, Bruno Bruins, nuk ka mundur më t’i bëjë ballë presionit dhe stresit kështu në një moment gjatë seancës ku po debatohej për pandeminë e COVID-19 në Parlamentin holandez, është alivanosur.

Reklama

Bruno është bërë cak i kritikëve të shumtë që konsiderojnë se partia e tij nuk po e lufton në mënyrën e duhur pandeminë, që deri më tani ua ka marrë jetën afro 60 personave në Holandë, transmeton Telegrafi.

Për dallim nga disa vende tjera, Holanda ka vendosur të mbyll shkollat – megjithatë kufijtë e saj vazhdojnë të jenë të hapur.

Më në fund një lajm i mirë nga Italia, shërohet pacienti i parë i trajtuar me ilaçin eksperimental kundër coronavirusit
Lexo po ashtu Më në fund një lajm i mirë nga Italia, shërohet pacienti i parë i trajtuar me ilaçin eksperimental kundër coronavirusit

E derisa Bruins po kritikohej nga deputeti i opozitës Gert Vilders, ministri për një moment ka humbur vetëdijen duke u rrëzuar në tokë. Megjithatë ishin kolegët që i dolën në ndihmë dhe ai rimori veten për pak sekonda.

Bruins ka siguruar opinionin publik se nuk ka rezultuar pozitiv në testin e coronavirusit.

“Jam alivanosur nga lodhja. Tani jam më mirë, po shkoj në shtëpi të pushoj me qëllim që nesër të mund të rikthehem në luftën kundër krizës së coronavirusit”, ka deklaruar Bruins.

Në anën tjetër Vilders është kritikuar që ka qeshur kur ministri i Shëndetësisë po ndihej keq, por në një postim në Twitter i ka uruar shërim të shpejtë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Evropa
Industria farmaceutike për ndalimin e

Industria farmaceutike për ndalimin e "kimikateve të përjetshme": Së shpejti nuk do të ketë ilaçe

Evropa
Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Evropa
Kalo në kategori