LAJMI I FUNDIT:

Derisa mbronte Azovstalin u zë rob nga rusët, pasi u lirua në marrëveshjen për shkëmbimin e të burgosurve – ukrainasi i propozon të dashurës

Derisa mbronte Azovstalin u zë rob nga rusët, pasi u lirua në marrëveshjen për shkëmbimin e të burgosurve – ukrainasi i propozon të dashurës

Lev, është një ushtar ukrainas që po mbronte Mariupolin nga rusët, por pas rënies së këtij qyteti ukrasinas përfundoi në burgjet e Rusisë.

Gjatë luftimeve të ashpra gjente kohë t’i dërgonte mesazhe të dashurës së tij, në veçanti kur strehohej në fabrikën e çelikut Azovstal, transmeton Telegrafi.


Por pas rënies së Azovstalit dhe pushtimit nga ana e Rusisë, mbrojtësit ukrainas u dorëzuan me kërkesë të presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i cili u bënte thirrje që ta shpëtojnë veten.

Megjithatë ai u zu rob dhe u dërgua në burgjet e Rusisë, ku qëndroi më shumë se katër muaj. E pas marrëveshjes së arritur për shkëmbimin e të burgosurve, u lirua.

Ndërkaq derisa ishte në Azovstal i dërgonte mesazhe të dashurës, duke i premtuar se do t’i propozojë një ditë.

E duket se kjo ditë ka ardhur, me të arritur sërish në Ukrainë u gjunjëzua para saj dhe i tregoi unazën.

Natyrisht ajo pa u menduar dy herë i tha po dhe e përqafoi menjëherë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Zogu habit me imitimin aq të mirë të sirenës së policisë

Zogu habit me imitimin aq të mirë të sirenës së policisë

Fun
Xhaxhai zbuloi se nipi do të emërohet sipas tij, shikoni reagimin e tij

Xhaxhai zbuloi se nipi do të emërohet sipas tij, shikoni reagimin e tij

Fun
Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Interesante
Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Fun
Kalo në kategori