LAJMI I FUNDIT:

Derbi mes Flamurtarit dhe Bashkimit në xhiron e nëntë të Ligës Unike të Femrave

Derbi mes Flamurtarit dhe Bashkimit në xhiron e nëntë të Ligës Unike të Femrave
(Foto: ligaunike.com)

Në mesjavë zhvillohet xhiroja e nëntë në Ligën Unike të Femrave. Ndeshja e parë zhvillohet mes dy skuadrave nga kryeqytetet përkatëse, Partizanit nga Tirana dhe Prishtinës.

Reklama

Vashat e Partizanit kanë dy fitore e gjashtë humbje, kurse ato prishtinase katër fitore e tri humbje.

Kampionia e Kosovës, Penza do të takohet me Tiranën. Skuadra nga Peja ka pesë fitore e dy humbje, kurse tiranaset kanë shtatë humbje në shtatë ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme pa fitore në Ligën Unike të Femrave.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiro zhvillohet Flamurtarit dhe Bashkimit, skuadrave që renditen në vendin e parë, përkatësisht të dytë. Skuadra nga Vlora ka gjashtë fitore e një humbje, kurse ajo nga Prizreni ka pesë fitore dhe tri humbje. Takimi pritet të jetë interesant, duke marrë parasysh ambiciet e dy skuadrave, që synojnë të fitojnë trofeun e Ligës Unike, në edicionin e parë të zhvillimit.


Liga Unike e Femrave – Java 9

E mërkurë

17:00 Partizani – Prishtina

19:00 Penza – Tirana

E enjte

17:00 Flamurtari – Bashkimi


(Foto: ligaunike.com)

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori