Derbi i javës së Serie A solli spektakël, Lazio mori fitoren e parë kundër kampionit aktual

Lazio ka shënuar fitore ndaj Napolit me rezultat 2-1 si mysafir në derbin e javës së tretë në Serie A.

Ndeshja nisi me futboll të bukur dhe sulmues nga të dy skuadrat, por goli i parë erdhi në minutën e 30-të.

Luis Alberto me thembër tundi rrjetën nga afër duke e kaluar Lazion në epërsi prej 1-0.

Por nuk vonoi shumë dhe pas dy minutash Napoli ktheu baraspeshën në lojë me golin e Piotr Zielinskit (1-1).

Edhe pjesa e dytë nisi me raste, por Lazio ishte ajo që shënoi, kësaj radhe me transferimin e ri Daichi Kamada që tundi rrjetën për 2-1.

Lazio shënoi edhe dy herë të tjera me Mattia Zaccagnin dhe Matteo Guendouzin, por që të dy golat u anulua për pozitë jashtë loje.

Deri në fund Napoli tentoi ta barazonte ndeshje, por nuk ia doli, ndërsa Lazio mori fitoren e parë këtë kampionat.

Amir Rrahmani luajti për 90 minuta te Napoli, ndërsa Elseid Hysaj ishte në fushë për 81 minuta te Lazio. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah pyetet për përplasjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez