LAJMI I FUNDIT:

Deda: 19 deputetë nuk munden me ndalë vullnetin e shumicës

Deda: 19 deputetë nuk munden me ndalë vullnetin e shumicës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda pa ndërprerjes së seancës së Kuvendit të Kosovës pas hedhjes së gazit lotsjellës tha se 19 deputetët të Vetëvendosjes nuk munden ta ndalin vullnetin e shumicës.

Ai tha se ka pasur shpresë për maturi politike dhe ndonëse dëgjuan se do të gjuajnë gaz lotsjellës nuk e ka besuar se një veprim i tillë do të ndodhë sot.


“Kjo është e kotë për Vetëvendosjen… Këto metoda i bëjnë dëm vetëm atyre”, tha Deda. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Drejtësi
Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Shëndetësi

"Masakra e Mejës", prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Lajme
Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Kronika e Zezë
E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

Kronika e Zezë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Kalo në kategori