LAJMI I FUNDIT:

De Ligt zbulon emrin e personit që ia sugjeroi transferimin te Bayern Munichu

De Ligt zbulon emrin e personit që ia sugjeroi transferimin te Bayern Munichu

Matthijs de Ligt përfundoi një transferim prej 67 milionë eurosh nga Juventus te Bayern Munich dje (e martë) dhe tani ka zbuluar se Louis Van Gaal ia rekomandoi kalimin në Bavari.

Reklama

Mbrojtësi 23-vjeçar holandez nënshkroi dje një kontratë pesëvjeçare me gjigantët e Bundesligës, duke përfunduar një transferim me vlerë 77 milionë euro në total duke përfshirë bonuset.

De Ligt kaloi tre vjet me Juventusin, duke punuar ngushtë së bashku me Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini, dhe tani ai është gati për hapin tjetër të karrierës së tij.

Zyrtare: De Ligt nënshkruan për Bayernin
Lexo po ashtu Zyrtare: De Ligt nënshkruan për Bayernin

Duke folur për gazetën Bild, De Ligt zbuloi se ai foli për të ardhmen e tij me Van Gaal në fillim të verës, kur lindi ideja për t’u bashkuar me Bayernin.

“Në fillim të verës diskutova të ardhmen time me Van Gaalin dhe ai nuk kishte asgjë tjetër veçse fjalë të mira për Bayernin. Ai lavdëroi filozofinë e tyre dhe më tha se nëse shkoja atje, do të dashurohesha me ta”, ka thënë fillimisht De Ligt.

Më pas ai dha mendimet e tij për trajnerin Julian Nagelsmann dhe aftësinë e tij për të zhvilluar talentin e të rinjve.

“Ai ka treguar se të rinjtë me të mund të rriten dhe zhvillohen. Unë ende e shoh veten si të tillë dhe dua të përmirësohem”, përfundoi holandezi.

Gjatë tre viteve të tij në Torino, De Ligt bëri 117 paraqitje në të gjitha garat. Ai ishte pjesë e ekipit që fitoi një Scudetto, një Coppa Italia dhe një Superkupë të Italisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori