Matthijs de Ligt e pranon se Juventusit i mungon ‘një vrasës me pagesë si Cristiano Ronaldo’, por po përmirësohen për sa i përket përvojës, besimit dhe golave ​​nga të gjithë.

Bianconerët mundën Udinese 2-0 me golat e Paulo Dybala dhe Ëeston McKennie, por trajneri Allegri tha se skuadrës ende i mungon pjekuria dhe përvoja.

“Kam dëgjuar trajnerin duke thënë këtë dhe e kuptoj se çfarë do të thotë, sepse ne kemi shumë lojtarë të rinj”, ka thënë fillimisht De Ligt për Sky Sport Italia.

Juventusi vazhdon me fitore në Serie A, mposht me lehtësi Udinesen Juventusi vazhdon me fitore në Serie A, mposht me lehtësi Udinesen

“Edhe unë jam i ri, të paktën për sa i përket moshës, por kam luajtur tashmë rreth 250 ndeshje në nivel të lartë, kështu që kam një përvojë. Ne maturohemi më shpejt sa më shumë lojëra që luan”.

“Ishte një fitore thelbësore për ne sot (e shtunë) dhe kemi ende shumë gjëra që duhen përmirësuar, por e rëndësishme është që fituam”.

“Duhet të vazhdojmë të rritemi gradualisht, ne kemi fituar gjashtë nga tetë ndeshjet e fundit të Serie A dhe po ngjitemi”.

Juventusi vazhdon të shënojë relativisht pak gola dhe De Ligt u pyet nëse i mungon një vrasës si Ronaldo pas transferimit të tij te Manchester United.

Agjenti i Allegrit flet për refuzimin e Real Madridit dhe rikthimin e Ronaldos te Man Utd Agjenti i Allegrit flet për refuzimin e Real Madridit dhe rikthimin e Ronaldos te Man Utd

“Mendoj se po, po. Cristiano është lloji i lojtarit që futet në fushë dhe gjithmonë do të shënojë një gol, ai rrallëherë humbet një mundësi. Na ka munguar që nga fillimi i sezonit”.

“Ne nuk kemi një vrasës me pagesë që mund të shënojë 30 gola në sezon, por ne duhet të kontribuojmë gola nga të gjithë dhe kudo, gjë që ka filluar të ndodhë tani”, përfundoi mbrojtësi holandez. /Telegrafi/