LAJMI I FUNDIT:

Dallku për fitoren ndaj Prishtinës: Lojtarët e ekipit tim janë heronj të vërtetë

Dallku për fitoren ndaj Prishtinës: Lojtarët e ekipit tim janë heronj të vërtetë

Dukagjini ka shënuar fitore 2-1 në udhëtim te Prishtina në kuadër të javës së 28-të në LaLiga.

Pas ndeshjes, trajneri Armend Dallku i ka quajtur heronj lojtarët e tij.

“Si në çdo ndeshje edhe në këtë ndeshje jemi futur për fitore, pavarësisht kundërshtarit”, ka thënë fillimisht Dallku për Art Sport.

Dukagjini mposht Prishtinën në "Fadil Vokrri"
Lexo po ashtu Dukagjini mposht Prishtinën në "Fadil Vokrri"

“Kemi punuar gjatë tërë javës dhe jemi përgatitur mirë, duke pasur parasysh se Prishtina ishte në një formë të mirë”.

“Lojtarët e ekipit tim janë heronj të vërtetë, pasi nuk u dorëzuan dhe po japin gjithçka nga vetja, pavarësisht problemeve që i kemi në klub”.

“Me këtë fitore, jemi me komod pasi kemi ikur nga zona e rënies dhe e kemi një komoditet më të mirë për vazhdimin e garave”.

“Kështu që, mendoj se kjo ishte një fitore e rëndësishme që e merituam plotësisht. Tani jemi në një pozicion më të mirë në tabelë por ka edhe shumë ndeshje deri në fund për t’i luajtur”, ka shtuar më tej trajneri i Dukagjinit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori