Armend Dallku e ka arsyetuar humbjen 2-1 të Prishtinës ndaj Trepçës ’89 në xhiron e fundit të Superligës së Kosovës.

Bardhekaltërit shënuan të parët në Mitrovicë, mirëpo vendasit e përmbysën rezultatin për të qëndruar në elitën e futbollit kosovar.

Dallku ka thënë pas takimit se lojtarët e tij u rehatuan pas golit të parë dhe Trepça ’89 arriti të përmbyste rezultatin.

Trepça '89 me fitoren ndaj Prishtinës e arrin mbijetesën në Superligë Trepça '89 me fitoren ndaj Prishtinës e arrin mbijetesën në Superligë

“E pat që edhe me Flamurtarin e kishim një miks ekip. Gjithë fokusi ishte për t’i pushuar lojtarët për ndeshjen e Kupës”, ka thënë ai për Super Sport Kosova.

“E shënuam golin e parë dhe si duket lojtarët u vetëkënaqen, po ashtu u lëndua edhe Visar Bekaj. Uroj të mos jetë lëndim serioz”, ka përfunduar Dallku.

Prishtina e mbylli edicionin në vendin e katërt me 62 pikë, derisa do të takohet me Ballkanin në Kupën e Kosovës. /Telegrafi/