Daku vazhdon shkëlqimin, Ballkani mposhtë lehtësisht Besën

Ballkani ka vazhduar me fitore në elitën e futbollit kosovar.

Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ka triumfuar lehtësisht në Therandë me rezultat 4-1 ndaj Besës së Pejës.

Ballkani dominoi nga fillimi i ndeshjes, teksa golin e parë e gjeti në minutën e 26-të.

Arbër Potoku depërtoi bukur në zonë dhe u pengua nga Etnik Brruti, kurse nga penalltia për 1-0 realizoi Mirlind Daku.

Vetëm tre minuta më vonë, Daku përsëri gjeti golin kur shënoi nga afërsia për 2-0.

Me epërsinë e dyfishtë të Ballkanit përfunduan edhe 45 minutat e para të kësaj sfide.

Në pjesën e dytë Besa u ngjall në fushë, teksa ngushtuan epërsinë në 2-1 kur në minutën e 70-të realizoi Donat Sheqerolli.

Por 10 minuta më vonë, Meriton Korenica realizoi një gol të bukur për ta ngritur epërsinë në 3-1.

Ballkani vazhdoi me dominim të ndeshjes, ku krejt në fund mbrojtësi Egzon Sinani realizoi për rezultatin përfundimtar 4-1.

Ballkani vazhdon kryesimin edhe pas xhiros së 10-të, teksa ka grumbulluar 25 pikë.

Në anën tjetër Besa mbetet e fundit në tabelë me vetëm pesë pikë pas 10 xhirove. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero