LAJMI I FUNDIT:

Çon në orgazëm intensive: Pozicioni i helikopterit, kërkon qëndrueshmëri, por garanton kënaqësi

Çon në orgazëm intensive: Pozicioni i helikopterit, kërkon qëndrueshmëri, por garanton kënaqësi

Nëse keni nevojë për një aksion të vogël në shtrat, atëherë provoni aktivitete të reja që do t’ju kënaqin

Kohët e fundit gjithnjë e më shumë po shkruhet për një pozicion në seks të quajtur helikopter.


Sipas revistës “The Sun”, shumë çifte e praktikojnë këtë pozicion, pasi, siç thonë ata, sjell një orgazëm të fortë, e cila ua përmirëson jetën seksuale.

Megjithatë, përveçse ofron kënaqësi të supozuar të madhe, pozicioni kërkon edhe qëndrueshmërinë dhe forcën e të paktën të njërit partner, transmeton Telegrafi.

Për të përsosur pozicionin, partnerja duhet të vendoset në bërryla dhe gjunjë dhe më pas të ulë kokën në mënyrë që të shtrihet në duar, ndërsa pjesa e poshtme e trupit është e drejtuar lart.

Më pas, partneri duhet të vijë nga këndi i kundërt me kokën e kthyer nga juaja dhe trupi i tij duhet të jetë në pozicionin e dërrasës.

Tatyana Dyachenko, terapiste seksuale, ka shpjeguar këtë pozicion për revistën “Cosmopolitan”.

“Partnerja te e cila partneri do të penetrojë duhet të vendoset në bërryla dhe gjunjë ashtu siç do të vendosej për një stil doggy”, thotë ajo.

“Partneri më pas i lëviz këmbët mbi shpinën e partneres, ndërsa shikon në drejtim të kundërt dhe penetron penisin duke ulur ijët. Për të shtyrë, partneri do të duhej të kryente mini-pompa, ndaj qëndrueshmëria është shumë e rëndësishme”, thotë Dyachenko. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Çfarë i ke këmbët, ashtu e ke edhe zemrën: Forma e shputave zbulon gjithë personalitetin!

Çfarë i ke këmbët, ashtu e ke edhe zemrën: Forma e shputave zbulon gjithë personalitetin!

Lifestyle
Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Bëje vet
10 gjëra që duhet t’i dijë secili mashkull mbi proteinat pluhur

10 gjëra që duhet t’i dijë secili mashkull mbi proteinat pluhur

Ndërtim i muskujve
Objektet e shtëpisë që i bëjnë keq shëndetit tuaj

Objektet e shtëpisë që i bëjnë keq shëndetit tuaj

Këshilla dhe ide
Çka na pengon të jemi të suksesshëm? Pengesat më të mëdha të cilat duhet kapërcyer

Çka na pengon të jemi të suksesshëm? Pengesat më të mëdha të cilat duhet kapërcyer

Këshilla Lifestyle
Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Këshilla dhe ide
Kalo në kategori