Një karrocë në “Chicago’s O’Hare International Airport” të hënën ka dalë jashtë kontrollit dhe gati sa nuk ka goditur aeroplanin, të parkuar në pistë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për pamje që tregojnë incidentin kur një karrocë e kompanisë së furnizimit Gate Gourmet lëvizë në rreth me shpejtësi të lartë, pavarësisht se nuk ka njeri pas timonit.

Disa punonjës shikojnë nga anash ndërsa automjeti afrohet afër dhe më afër një aeroplani të afërt me American Airlines.

Sidoqoftë, para se të përplaset, një punëtor drejton një automjet të dytë afër karrocës, duke përplasur karrocën dhe duke i dhënë fund kaosit.

Spektakli duket se është kapur nga dikush brenda terminalit i cili filmoi përmes një dritareje. /Telegrafi/