Club Brugge dhe United barazojnë në ndeshjen e parë, kualifikimi vendoset në Old Traford

Anthony Martial . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Manchester United ka arritur të largohet i pamposhtur nga udhëtimi në Belgjikë te Club Brugge 1-1.

Vendasit e nisën për mrekulli takimin, kur vetëm pas 15 minutave lojë kaluan në epërsi.

Portieri Simon Mignolet asistoi tek sulmuesi Dennis i cili me parabolë mposhti Romeron për 1-0.

Emmanue Dennis ka mundur të shënoj edhe një gol në minutën e 28-të, por Romero intervenoi për mrekulli duke mos u mposhtur.

Anthony Martial. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Në minutën e 36-të, United arriti të gjente golin e barazimit kur shënoi Anthony Martial për 1-1.

Kësisoj me rezultatin e barabartë 1-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Në pjesën e dytë dy skuadrat kishin disa raste të mira shënimi, por që rezultati në fund mbeti ai i pjesës së parë 1-1.

Victor Lindelof dhe Emmanuel Dennis. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Kësisoj gjithçka mbetet e hapur për kualifikim për ndeshjen kthyese.

Ndeshja e ardhshme do të zhvillohet pas një jave në Old Traford, ku dy skuadrat do të kërkojnë kualifikimin në raundin tjetër. /Telegrafi/

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion