LAJMI I FUNDIT:

Clinton-Trumpit: Rusët po afrohen edhe më shumë, mbrojeni SHBA-në

Clinton-Trumpit: Rusët po afrohen edhe më shumë, mbrojeni SHBA-në

​Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për President, Hillary Clinton, i bëri thirrje Presidentit amerikan, Donald Trump që të mbrojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nga rusët, ngase sipas saj ‘rusët po afrohen edhe më shumë’, shkruan Telegrafi.

Reklama

“Flas si ish-Sekretare e Shtetit dhe si amerikane: Rusët po afrohen edhe më shumë. Profesionistët tanë të inteligjencës po i luten Trump-it për të vepruar. A do të vazhdojë të injorojë dhe të dorëzohet, ose të mbrojë vendin tonë?”, ka shkruar Clinton në Twitter.

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Ish-kreu i inteligjencës kroate për sulmin terrorist në veri: Është shuplakë e madhe për Vuçiqin

Ish-kreu i inteligjencës kroate për sulmin terrorist në veri: Është shuplakë e madhe për Vuçiqin

Kroacia
Kalo në kategori