Pavarësisht viteve që mban mbi supe, trupi i saj është i admirueshëm dhe koha duket sikur ka ndalur në vend.

Claudia Schiffer i është rikthyer ballinave të revistave pas 25 vjetësh – dhe duket sikur sikurse nuk është plakur asnjë ditë.

Supermodelja pozoi për Vogue Italia, e veshur vetëm me një palë këpucë Yves Saint Lauren dhe kishte një çantë dore për modesti.

Gjermania 48-vjeçare, e cila është nëna e djalit Caspar, 16 vjeç, dhe vajzat Clementine, 14 vjeç, dhe Cosimas, tetëvjeçare, të njëjtën gjë e kishte bërë në vitin e largët të 1994, pranoi se po i pëlqen faktin që po plaket.

“Vitet duhet festuar dhe nderuar. Ndihem 48 dhe jam krenar për këtë. Ekziston një arsye që ne kemi ëmbëlsira dhe festa për ditëlindje. Ndjehem në të njëjtën mënyrë si në moshën e adoleshencës”, tha bukuroshja.

Ndryshe, biondinën do ta shohim edhe në projekte të tjera të modës gjatë këtij viti kalendarik. /Telegrafi/