City nuk gabon ndaj Tottenhamit, një hap larg titullit

Festa te gola e Sterling ndaj Spurs (Foto: Getty Images)

Manchester City i është kthyer fitoreve, këtë herë nuk gaboi në Ligën Premier ndaj Tottenham duke fituar me rezultat 1-3.

Skuadra e Pep Guardiolas ishte dukshëm më e mirë dhe ishte një fitore e merituar.

Goli i parë në takim erdhi nga Gabriel Jesus në minutën e 22-të, pastaj Ilkay Gundogan shënoi nga pika e bardhë në minutën e 25-të.

Gabriel Jesus në momentin e golit ndaj Tottenham Hotspur në Wembley Stadium (Foto: Getty Images)

Vendasit shënuan me anë të Christian Eriksen në minutën e 42-të dhe me rezultatin 1-2 përfunduan 45 minutat e parë.

City e filloi edhe pjesën e dytë më shumë raste, Jesus (64′, 72′), ndërsa Sterling shënoi golin e qetësisë në minutën e 72-të.

Ilkay Gundogan duke festuar golin ndaj Tottenhamit (Foto: Getty Images)

Pas kësaj fitore Man City vazhdon në vendin e parë me 87 pikë, 20 pikë më shumë se Spurs në pozitën e katër.

Në rast se Manchester Unitedi humbet ndaj WBA të dielën, atëherë titulli është i Cityt.

Ndeshja e ardhshme e ekipit të Guardiolas është kundër Swanseas, ndërsa Tottenhami udhëton te Brighton. /Telegrafi/

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet