City lëshon nga duart fitoren e sigurt ndaj Tottenahmit (Video)

Manchester City dhe Tottenham kanë barazuar 2-2 në derbin e javës së 22-të të Ligës Premier.

Pjesa e parë e takimit i takoi në tërësi skuadrës së Pep Guardiolas, të cilët patën shumë raste për gol, por ishin të pafat pasi shumicën e goditjeve u ndalën nga portieri mysafir, Hugo Lloris.

Duel gjatë pjesës së parë

Kështu, rrjetat pushuan në pjesën e parë dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultat të bardhë 0-0.

Në pjesën e dytë, futbollistët e Cityt treguan krejt tjetër fytyrë duke arritur t’i shënojnë edhe dy gola të shpejt.

Festa e Sane pas golit të shënuar

Së pari ishte gjermani Leroy Sane, i cili shënoi një gol të bukur në minutën e 49-të pas asistimit të Kevin de Bruyne.

Pastaj ishte pikërisht de Bruyne, i cili gjeti golin nga afërsia në minutën e 53-të për të dyfishuar epërsinë e Cityt.

Grinta e De Bruyne!

Në vazhdim te ndeshjes, skuadra e Tottenhamit arriti të kthehet në lojë, ku së pari ishte futbollisti më në formë i tyre, Dele Alli, i cili shënoi me kokë në minutën e 58-të duke ngushtuar epërsisë.

Momenti kur Dele Alli mposhti me kokë Bravon

Pas Allis, radha i erdhi rezervistit Heung-Min Son, i cili përmbylli një aksion të mirë duke shënuar gol në minutën e 77-të për 2-2 pas një asistimit perfekt të Harry Kane.

Gëzim i madh te futbollistët e Tottenhamit pas golit të barazimit

Deri në fund të lojës, City e gjeti edhe një herë golin me anë të debutuesit Gabriel Jesus, por gjyqtari akordoi pozitë jashtë lojë dhe kështu ndeshja në fund përfundoi me barazim 2-2.

Pas këtij barazimi, skuadra e Guardiolas e sheh vetën në vendin e pestë me 43 pikë dhe udhëton në ndeshjen tjetër te West Hami, ndërsa Tottenham renditet e dyta me 46 pikë dhe luan në udhëtim te Sunderlandi. /Telegrafi/

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij