LAJMI I FUNDIT:

Chiellini ndjen keqardhje për gjendjen në të cilën ndodhet Juventusi

Chiellini ndjen keqardhje për gjendjen në të cilën ndodhet Juventusi

Juventusi nuk e ka nisur aspak mirë këtë sezon në elitën e futbollit italian Serie A.

Gjiganti italian ka marrë vetëm dy fitore, ka barazuar në katër ndeshje të tjera dhe ka pësuar një humbje në shtatë ndeshjet e para në Serie A.

Ndërkohë sezoni i sivjetmë në Ligën e Kampionëve ka nisur shumë më keq, pasi në dy ndeshjet e para kanë pësuar dy humbje dhe rrezikojnë të mos e kalojnë grupin.

Largimi i kapitenit Giorgio Chiellini ka lënë një zbrazëti të madhe, derisa vet qendërmbrojtësi italian ka thënë se i vije keq për gjendjen në të cilën ndodhet skuadra e zemrës së tij.

“Juventusi dhe Italia janë etapat më të bukura të karrierës sime. Nuk është e lehtë të kuptosh Juventusin e sotëm. E ndjek si tifoz dhe më vjen keq”.

“Duhet durim, sepse kanë dalë disa situata të paparashikuara. Shpresoj që pas pushimit të kombëtareve skuadra të rikthehet të bëjë mirë”.

“Kampionati do të jetë i çuditshëm, sepse në mes do të jetë Botërori. Jam i bindur që pas Botërorit, Juventusi do të jetë më shumë skuadër, sepse për momentin nuk ka një ekip tjetër që mund ë vrasë kampionatin”, tha Chiellini.

Tutje qendërmbrojtësi italian foli edhe për gjasat e Juventusit që ta fitoj titullin e kampionit në Serie A.

“Nuk e di nëse mund ta fitojë. Kanë kaluar vetëm shtatë javë, por duket sikur janë luajtur 70. Ndoshta ekipet që janë në krye do të gabojnë dhe Juventusi do të ngushtojë diferencën”, tha Chiellini. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat - ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat - ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

Liga e Kampionëve
Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Premier League
Mbappe i ka kërkuar Florentino Perezit që t'ia transferojnë edhe shokun e ngushtë te Real Madridi - ka një skenar se si të ndodhë kjo gjë

Mbappe i ka kërkuar Florentino Perezit që t'ia transferojnë edhe shokun e ngushtë te Real Madridi - ka një skenar se si të ndodhë kjo gjë

La Liga
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Xhaka nuk dëshiron t'i ndodhë te Leverkuseni ajo që përjetoi te Arsenali: Nuk mund ta shpjegoj me fjalë atë që përjetova vitin e kaluar

Xhaka nuk dëshiron t'i ndodhë te Leverkuseni ajo që përjetoi te Arsenali: Nuk mund ta shpjegoj me fjalë atë që përjetova vitin e kaluar

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Kalo në kategori