0Shares

Chelsea e nisi më këmbë të majtë sezonin e ri në Ligën Premier duke pësuar në shtëpi nga Burnley (2-3).

Golashënuesi i dyfishtë, Sam Vokes, ka marrë notën më të lartë në këtë takim (9).

Fillim i keq për kampionin, Chelsea mposhtet në shtëpi (Video) Fillim i keq për kampionin, Chelsea mposhtet në shtëpi (Video)

Dy lojtarët që u përjashton me karton të kuq, Gary Cahill dhe Cesc Fabregas, janë vlerësuar me notat më të dobëta te Blutë (5.3).

Willian (7.5) dhe i inkuadruari në gjysmën e dytë, Alvaro Morata (7.7), kanë marr notat më të larta te kjo skuadër.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Burnleyt

Notat e lojtarëve të Chelseat

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)