LAJMI I FUNDIT:

Çfarë do të thotë kur burrat thonë për gruan që është e keqe në shtrat?

Çfarë do të thotë kur burrat thonë për gruan që është e keqe në shtrat?

Ekziston një shpjegim se çfarë mendojnë burrat kur ia thonë këtë fjali një gruaje

Reklama

Sa i mirë apo i keq është dikush në shtrat nuk mund të jetë universale, pasi dikujt i përshtatet më shumë e dikujt më pak, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, ndodh herë pas here që një burrë të thotë për një grua se ajo është e keqe në shtrat. Pse është kështu?

Vetëvlerësim i ulët

Shumë femra nuk ndihen rehat të zhvishen para partnerit apo të bëjnë dashuri me dritat ndezur. Thjesht tregon se ato mendojnë se nuk janë mjaftueshëm të bukura dhe perfekte, dhe u vjen turp për këtë. Nga ana tjetër, ajo çon në vetëvlerësim të ulët, ndrojtje dhe pamundësi për t’u relaksuar në shtrat, prandaj burrat do të thonë se janë të këqija në shtrat.

Mungesa e intimitetit dhe afërsisë

Të qenit i afërt dhe intim me partnerin është çelësi për çdo marrëdhënie cilësore. Seksi është kulmi i kësaj. Disa femra ndëshkojnë ose shantazhojnë partnerët e tyre duke i mohuar momentet intime. Kjo mund të jetë gjithçka, por jo një gjë e mirë dhe e zgjuar.

Manipulimi i çdo lloji, sidomos ky, nuk mund të përfundojë mirë. Një përqafim i rastësishëm, një puthje, një fjalë e bukur duhet të jenë gjërat që ndodhin çdo ditë. Duke e bërë këtë, ju po i tregoni dikujt se e doni sinqerisht ashtu siç janë, dhe kjo çon në një jetë seksuale më të mirë.

Një vështrim i lënë pas dore

Vetëm për shkak se jeni në një lidhje për një kohë të gjatë nuk do të thotë që duhet të hiqni dorë. Është normale që nuk do të grimoheni çdo ditë vetëm për të qenë më tërheqëse për partnerin, sepse ai ju do edhe pa shtresa ngjyrash në fytyrë.

Por ndonjëherë duhet të përpiqeni pak më shumë dhe të ndizni pasionin që ishte në fillim të lidhjes. Hiqni tutat, lani flokët dhe organizohuni.

Pa seks spontan

Sigurisht që momentet e tilla perfekte janë të pakta, ndaj mos i prisni, sepse ju dhe partneri juaj do të jetoni pothuajse si beqarët. Mos prisni të përmirësoni disponimin për seks, por bëni më të mirën – nëse nuk jeni në disponim, ndryshoni atë.

Prekni njëri-tjetrin, masazhoni, ndizni disa qirinj, dëgjoni muzikë të lehtë, pini verë… Menaxhoni kohën dhe ngjarjet tuaja ashtu siç dëshironi. Mos prisni që diçka të ndodhë rastësisht, as seksi. /Telegrafi/