LAJMI I FUNDIT:

Çfarë ndodh kur e kuptoni se ish-i dashuri është fejuar?

Çfarë ndodh kur e kuptoni se ish-i dashuri është fejuar?

Nuk ka ndonjë dyshim rreth kësaj: një person ndjehet tejet keq kur e zbulon se ish- i dashuri është fejuar

Sado që duam të ndjehemi të lumtur për ta, shpeshherë kur e kuptojmë këtë gjë zemërohemi dhe dëshpërimi ia zë vendin gëzimit.

Por, lajmi i mirë është se nuk jeni vetëm! – transmeton Telegrafi.

Dhe sikurse dëshpërimi, ka disa faza emocionale nëpër të cilat kalojnë njerëzit pasi e kuptojnë se ish- i dashuri ka vendosur ta kalojë tërë jetën i lumtur me dikë që nuk jeni ju.

Këto janë disa nga fazat në të cilat do të kaloni kur e kuptoni se ish- i dashuri është fejuar me dikë tjetër:

Tronditeni

Ndoshta e keni bllokuar në Facebook, e keni fshirë nga të gjitha rrjetet sociale dhe e shmangni kontaktin fizik me të, por një ditë ju ndodh që mikja e ngushtë t’jua tregojë lajmin e hidhur dhe padyshim se do të tronditeni.

Zemëroheni

“Jam shumë e kënaqur që e ke gjetur një person tjetër dhe tani je i lumtur”… gënjeshtër, apo jo?

Çfarë të thonë gjithmonë shoqet pas ndarjes (që as ato vetë nuk i besojnë)
Lexo po ashtu Çfarë të thonë gjithmonë shoqet pas ndarjes (që as ato vetë nuk i besojnë)

Ju ndoshta nuk e dashuroni më aspak atë, por fakti se është fejuar do të thotë se më asnjëherë nuk do të bëheni bashkë, e kjo paksa ju bën të ndjeheni konfuze.

Përveç këtyre të lartcekura, ju edhe mund të filloni të mërziteni, ndoshta edhe të qani, por në fund do ta pranoni faktin dhe gjithçka do të bëhet më mirë. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Femra
Gënjeshtrat që duhet t’i mësoni nëse ndesheni me njerëz dashakeqës – ekspertja jep këto këshilla “për të mbijetuar”

Gënjeshtrat që duhet t’i mësoni nëse ndesheni me njerëz dashakeqës – ekspertja jep këto këshilla “për të mbijetuar”

Psikologji
Filtri që po

Filtri që po "tmerron" përdoruesit në TikTok - a dukemi me të vërtetë kështu siç na paraqet ky efekt në platformë?

Femra
Pamje zanash

Pamje zanash

Estetikë
Teknika e kujdesit për lëkurë si të foshnjave, nevojitet vetëm një përbërës

Teknika e kujdesit për lëkurë si të foshnjave, nevojitet vetëm një përbërës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si të përballeni me diarrenë gjatë shtatzënisë, çfarë të hani, por edhe kur është koha për të shkuar te mjeku

Si të përballeni me diarrenë gjatë shtatzënisë, çfarë të hani, por edhe kur është koha për të shkuar te mjeku

Shtatzëna
Kalo në kategori