LAJMI I FUNDIT:

Çfarë është pudingu chia që e konsumon Kim Kardashian?

Çfarë është pudingu chia që e konsumon Kim Kardashian?

Kim Kardashian është e njohur për ndarjen e këshillave mbi dietën e saj dhe regjimin e fitnesit me miliona ndjekësit e saj në Instagram.

Receta e saj e pudingut chia bëri bujë në TikTok, në mënyrë që fansat të shijojnë atë që kënaq manjatja mediatike.


Çfarë është pudingu chia i Kim Kardashian?

Receta e pudingut chia të Kim-it u ngarkua nga krijuesi i përmbajtjes në TikTok, Healthfood, më 31 maj dhe mori më shumë se 809 mijë pëlqime. Videoja dokumentoi procesin e recetës dhe tregoi çdo hap për të bërë puding.

Së pari, shtoni dy lugë fara chia në një kavanoz të vogël. Nga aty shtoni gjysmë filxhani qumësht bajamesh dhe gjysmë lugë gjelle mjaltë dhe përzieni mirë.

Shtimi i këtyre farërave në ujë mund t’ju ​​ndihmojë të humbni peshë dhe të përmirësoni tretjen
Lexo po ashtu Shtimi i këtyre farërave në ujë mund t’ju ​​ndihmojë të humbni peshë dhe të përmirësoni tretjen

Më pas mund ta ftohni gjatë natës dhe ta mbushni me çdo lloj shtese të zgjedhjes suaj, si luleshtrydhe ose banane, përpara se të hidhni pak mjaltë shtesë sipër.

@healthfood

Kim always coming up with the best recipes 💖😍 #viral #chiapudding #recipe #health

♬ original sound – Cafuné

A është pudingu chia ushqyes?

Një artikull nga Cleveland Clinic thotë se pudingu është një mënyrë e shkëlqyer për njerëzit që të shtojnë yndyra të shëndetshme në dietën e tyre të përditshme.

Kim Kardashian zbulon se dieta tre-javore përpara “Met Gala 2022” i shkaktoi artrit psoriatik
Lexo po ashtu Kim Kardashian zbulon se dieta tre-javore përpara “Met Gala 2022” i shkaktoi artrit psoriatik

Farat Chia përmbajnë acide yndyrore omega-3 dhe janë të dobishme për shëndetin e kyçeve dhe zemrës. Ato gjithashtu thuhet se ju ndihmojnë me kujtesën tuaj.

“Ato (farat chia) janë gjithashtu të pasura me kalium, hekur dhe kalcium”, shkroi dietologia Gillian Culbertson.

Kim Kardashian fotografohet me fëmijët gjatë pushimeve, teksa vajza e saj nëntë vjeçe e mban në shpinë
Lexo po ashtu Kim Kardashian fotografohet me fëmijët gjatë pushimeve, teksa vajza e saj nëntë vjeçe e mban në shpinë

“Pudingu Chia është gjëja më e lehtë që mund të bëni sepse receta bazë ka vetëm dy përbërës – fara chia plus çdo lloj qumështi. Dhe çfarë është më e lehtë se kaq?”, vazhdoi Culbertson. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Psikologji
Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Shëndetësi Lajme
Vitaminat më të rëndësishme për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve

Vitaminat më të rëndësishme për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve

Shëndetësi
Hunda ju është bllokuar, por nuk jeni i ftohur: Ndoshta bëhet fjalë për këtë sëmundje

Hunda ju është bllokuar, por nuk jeni i ftohur: Ndoshta bëhet fjalë për këtë sëmundje

Shëndetësi
Çfarë është filicidi dhe a janë psikopatë me diagnozë të gjithë prindërit që vrasin fëmijët e tyre

Çfarë është filicidi dhe a janë psikopatë me diagnozë të gjithë prindërit që vrasin fëmijët e tyre

Psikologji
Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Shëndetësi
Kalo në kategori