0Shares

Moviephone është një telefon i ri Android që është prezantuar në CES dhe pajisja vjen me një projektor të integruar brenda.

Pajisja vjen me një ekran 5.5 inç me një rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 pikselëve, ndërsa e njëjta mundësohet nga një procesor bërthamë okta dhe vjen me 3GB RAM dhe 32GB hapësirë ruajtëse si variant standard.

Ekziston edhe një version tjetër i Moviephone që vjen me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ruajtëse, ndërsa telefoni gjithashtu ka një port kartelash microSD.

Moviephone vjen me një projektor MEMs të ndërtuar në laser që mund të projektojë një imazh deri në 200 inç në madhësi dhe ka një rezolucion prej 1280 x 720 pikselëve. Telefoni i ri gjithashtu vjen me kamerat e përparme dhe të pasme.

Në pjesën e përparme të Moviephone ekziston një kamerë me 8MP për Selfie dhe video thirrje dhe në anën e pasme të pajisjes ka një kamerë me 13MP për foto dhe video. Pajisja vjen me Android N dhe përmban një bateri me 4000 mAh. Moviephone tani është në dispozicion për 599 dollarë.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)