LAJMI I FUNDIT:

Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendoste të largohej nga Real Madridi

Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendoste të largohej nga Real Madridi

Në fushë, ka qenë një sezon i shkëlqyer për Vinicius Junior, i cili ka marrë ‘mantelin’ e Karim Benzemas për t’u bërë ylli i Real Madridit. Megjithatë, jashtë kësaj, atij i është dashur të përballet me incidente të shumta abuzimi racist.

Reklama

Situata erdhi në krye gjatë vizitës së Real Madridit në Valencia muajin e kaluar, me Vinicius Jr duke vënë në dukje me zemërim një tifoz që e kishte abuzuar në mënyrë racore gjatë ndeshjes.

Sipas TNTSports, që atëherë, shumë njerëz i kanë bërë thirrje La Ligës që të ndërmarrë më shumë veprime në lidhje me incidentet e abuzimit ndaj lojtarëve dhe ish-ylli i Real Madridit, Casemiro është i fundit që e ka bërë këtë.

Vinicius Jr po punon për një largim potencial nga Real Madridi pas abuzimeve të shumta raciste
Lexo po ashtu Vinicius Jr po punon për një largim potencial nga Real Madridi pas abuzimeve të shumta raciste

“Na shqetëson fakti që ka ende njerëz të tillë. Nuk është hera e parë që Vinicius Jr ankohet, ankohet shumë. Unë mendoj se La Liga duhet të marrë masa, sepse ata nuk mund të humbasin një lojtar të tillë”, ka thënë fillimisht Casemiro.

Duke pasur parasysh abuzimin që Vinicius Jr ka marrë nga mbështetësit rivalë këtë sezon, Casemiro gjithashtu pranoi se nuk do të befasohej të shihte bashkëkombësin e tij të largohej nga Real Madridi.

“Jam i lumtur që ai është te Real Madridi, por nuk do të habitesha nëse do të donte të largohej, nëse do të donte të bënte gjëra të tjera”, përfundoi braziliani.

Aktualisht, Vinicius Jr nuk ka në plan të largohet nga Real Madridi, që është një lajm shumë i mirë për madrilenët, pasi 22-vjeçari po bëhet shpejt një nga lojtarët më të mirë në futbollin botëror. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori