Ish-kapiteni i Italisë, Fabio Cannavaro ka thënë se nënshkrimi i ri i Paris Saint-Germain, Gianlugi Donnarumma është lojtari më i mirë që ka Italia.

Ish-portieri i Milanit ishte heroi i penalltive pasi Italia mundi Anglinë në finalen e Euro 2020 dhe u kurorëzua ‘mbret’ i Evropës.

Donnarumma mori shumë lëvdata pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020 dhe i fundit që e lavdëroi ishte pikërisht ish-kapiteni i Italisë, Cannavaro.

Donnaruma emërohet lojtari më i mirë në Euro 2020 Donnaruma emërohet lojtari më i mirë në Euro 2020

“Donnarumma është kampioni i vërtetë i kësaj skuadre të Azzurrëve”, ka thënë fillimisht Cannavaro.

“Jam i befasuar që, para Euros, dikush mendonte se ai ishte një portier mesatar. Nuk ka asgjë mesatare në Gigion, thjesht mendoni për qetësinë që ai ka në moshën 22-vjeçare. Ai do të jetë portieri më i mirë për 10-15 vitet e ardhshme”.

Nga Pedri te Chiesa dhe Schick, kush janë 15 lojtarët që iu rrit vlera më shumë gjatë Euro 2020? Nga Pedri te Chiesa dhe Schick, kush janë 15 lojtarët që iu rrit vlera më shumë gjatë Euro 2020?

“Jam i lumtur që Giorgio Chiellini ngriti trofeun”.

“Ai ishte në tribuna për të parë Finalen e Kupës së Botës 2006 dhe unë gjithashtu luajta me të. Unë me të vërtetë e respektoj Giorgion”, përfundoi italiani. /Telegrafi/